Grill Bar Szyk Szaszłyk – mają dobre tempo

Panują nad ogniem i mają szybkie dowozy. Zawsze jednak można coś ulepszyć. 

Internet ich lubi. 4,7 na Facebooku, 5 na Pyszne.pl. A nas zaintrygowała makrela, więc zamówiliśmy ją, a także kebab, szaszłyk i zupę. Były to atrakcje większe niż ta, że jedenastu Polaków wystąpiło w konkursie skoków w Zakopanem. 

Grillowana makrela
Makrela (20 zł) została cudownie osmolona. Tak już mamy, że nie znosimy bladości dań, które mają kontakt z żarem. W Szyku mają podobne zdanie. Do wnętrza ryby wrzucana jest cebula i cytryna. Dało się też wyczuć koperek. Makrela jest przez to bardzo aromatyczna, pełna wilgoci, a przy tym po swojemu mocno zwarta i tłusta. Osobno przyjechały kolejne, świeże cząstki cytryny i dwie marynowane oliwki. Bo i czemu nie? Według nas nieco przesadzają z przyprawami, ale trudno zarzucić im, że zabijają najważniejsze smaki. 

Lula kebab
Dowodem jest też lula kebab (12 zł). W nim nawet jakieś curry wyczuliśmy, dużo dzieje się na języku, ale to chce się wcinać do końca, nie zważając, że są kolejne wyzwania. W tym przypadku dostajemy jeszcze grillowane ziemniaki. Wcześniej ugotowane i umundurowane – bardzo trafione, oraz sałatkę – do poprawki, bo garść sałaty z magicznym sosem nie rozkochała w sobie nikogo. 

Łaszek zauważyła, że w menu są też zupy. Postawiła na grochową, ale jak ktoś woli, jest też charczo i barszcz ukraiński.
Grochówka
Grochówka (7 zł), której obecnie chyba nie ma w menu była o tyle dyskusyjna, że każdy lubi nieco inną. Według mnie powinna być bardzo gęsta, a już Łaszek woli nieco płynniejszą. Tutaj mieliśmy wersję rzadszą, ale rozgrzewającą i niepozbawioną domowego uroku. Z wkładką w postaci kartoflano-kiełbasianej. Kiełbaskę przysmażono – prawda, że to cieszy? 

Uwadze piękniejszej połówki „Czy smakuje?” nie umknął też
Szaszłyk z kurczaka
szaszłyk drobiowy (11 zł). Przemyślany, bo z udziałem mięsa z podudzia. Pełny w smaku i soczysty mimo podróży, jaką odbył do nas. Do mięsa dorzucają kiszoną cebulę, cukinię i paprykę. Więcej nie potrzeba. 

Na ich korzyść przemawia fakt, że przyjechali o wiele szybciej, niż obiecywali, a nasze zamówienie nie jest w tej kwestii odosobnione. W tej sytuacji, polecamy ich z całą odpowiedzialnością. Takich doznań spodziewamy się po porządnym grill barze. Czas na wizytę w Konopnicy. 


Ades: Konopnica 215/C 
Telefon: 736 068 746 
Godziny otwarcia: podobno czynne całą dobę – nieźle, nieźle...

Komentarze