Jeszburger – jedzenie na telefon


Zima nie zima, jeść trzeba. Jak nie my do nich, to oni do nas.

Była ochota na kolację, a chęci do wyjścia z domu – znikome. Na szczęście rynek usług gastronomicznych przewiduje usługę dostawy jedzenia. Nie ma dużego wyboru, ale dzięki temu wybór jest prostszy. Przecież ostryg i tak nikt nam nie przywiezie ot tak, na zawołanie. Padło na hamburgery.  Na Jeszburger, nieszczęsny lokal okrutnie potraktowany w „opiniotwórczej” telewizji. Zmieniali siedziby, walczyli z sanepidem, a teraz jeszcze my się ich czepiliśmy.
Zamawianie jedzenia jest genialne. Tylko czy to to jedzenie spełnia oczekiwania? Każdy ma swoje widzimisię. My nie zastanawialiśmy się nad sensem, tylko poklikaliśmy po ich stronie, pogadaliśmy przez telefon, który został przez ich obsługę bardzo szybko odebrany i rozpoczęliśmy odliczanie. Dowóz miał trwać nie dłużej niż godzinę. W zasadzie wyrobili się. Miły kurier dał co miał, wziął co chciał i oddalił się z napiwkiem.
Przesyłka wyglądała schludnie, z opakowaniem certyfikowanym, obiecującym dobry smak. Całkiem niegłupi marketing. Tylko co w środku? Kiedyś ich przesyłki wołały o pomstę do Nieba. W zwykłej reklamówce panował bałagan nie mniejszy od tego, który nawiedza polskie drogi po rozpoczęciu opadów jakichkolwiek. Teraz wszystko ma swoje miejsce, także serwetki. Porządek jak w sieciówkach rodem z Ameryki.
Aloha Teriyaki Chicken
Wyjęliśmy hamburgery z podpisanych opakowań termicznych i póki temperatura im sprzyjała, jedliśmy i ocenialiśmy. Aloha Teriyaki Chicken (11,40 zł) nie zachwycił Łaszka wyglądem ani smakiem. Raczej suchy kurczak ledwo muśnięty marynatą leżał pod rozmokniętym krążkiem cebulowym, plasterkiem ananasa z puszki i pomidora, a wszystko przykryte listkiem nudnej sałaty lodowej. Kilka maźnięć sosem nijakim-teriyakim na podpieczonych (to dobrze), słodkawych, standardowych bułkach nie odbiegało poziomem od całokształtu. Powiało masówką.
Ja swój głód oceniłem z respektem.  Double Double Cheeseburger (16,90 zł) zapowiadał walkę, ale szybko został znokautowany. Na zdjęciu wyglądał potężniej. Mięso w nim przykre i suche, rzecz jasna zmielone i zbyt mocno wysmażone. Mocno pieprzne, co w tym daniu nie zauroczyło. Do tego świeża cebulka, pomidor i dwa plastry sera, które ropuszczając się, otuliły mięso, dodając smaku.  Dodanie keczupu średniej jakości i przykrycie smutną sałatą lodową pogłębiło zobojętnienie. Lodowa schładzała entuzjazm. Po cichu liczyłem na frytki XL (5,90 zł), ale były już letnie, a po chwili zimne. Miały ładny kolor i początkowo chrupały nie zwiastując tego, że staną się niemiłosiernie twarde.
Double Double Cheeseburger
Po jedzeniu stwierdziliśmy, że jak na tę cenę, to nie ma tragedii. Oczywiście próżno szukać doznań kulinarnych w tych kanapkach, ale nie znaczy to, że wszystkie hamburgery są nudne. Tak jak w przypadku innych dań należy korzystać z najlepszych składników i umiejętnie je obrabiać. Przydałoby się też włożyć odrobinę uczucia między te sezamowe gnieciuszki. Łaszek stosuje się do tych wskazówek i robi za każdym razem o wiele smaczniejsze bez sprzętów jakimi dysponują bary. W Lublinie nie ma dużej konkurencji wśród knajp serwujących ten rodzaj posiłku. Incognito, Old Pub. Tam zjemy niezłe burgery. W innych miastach jest na nie moda. U nas dopiero przeżywamy niezbyt okazały boom susharniowy.
Jeszburger dowozi jedzenie do 3 nad ranem, doliczając w naszym przypadku jedynie 2, 50 zł. Można płacić kartą. To sprawia, że warto ich polecić na czas niespodziewanej furii głodu. Zwłaszcza, że większość pizzerii jest  na żenującym poziomie.  Nic więcej.


Adres: ul. Dolna 3 Maja 1, 20-002 Lublin
Numer telefonu: 81 532 11 11Komentarze

 1. muszę spróbować, wyglądają o wiele lepiej niz te z Foodies & Goodies z Chopina 8, tam to po prostu ohyda! zamowilam kiedys do domu, tego nie dało się jeść, a cena dosyc wysoka, wszystko plywalo w ohydnym sosie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Burgery, nie hamburgery. Proszę Was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy lekturę:

   http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=336

   Usuń

Prześlij komentarz