Munchies – królowie lata

Kulturalny luzik, dobre składniki, staranność. A siedząc przy stoliku okazuje się, że Zielona naprawdę może mieć taki kolor.

Menu z obietnicą

Byli w Warszawie, są w Lublinie – słusznie. Nie jesteśmy pewni, czy to dokładnie ta sama ekipa, ale ważne, że dobrze karmią. Ich pomysł to połączenie fast food ze slow food. Czyli porządne jedzenie jest już wstępnie przygotowane, wymaga jedynie wykończenia przed  – dzięki temu tempo jest dość szybkie, a smaki głębokie i dopieszczone. Menu – krótkie, ale wciągające, niosące obietnice. Dla jednych - zaspokojenia głodu, dla innych – ciekawych połączeń. Wszystko spowite delikatną, przyjemną, dymną mgiełką z zaplecza.

Kiełba i KFC

KFC
Mięciutki policzek wołowy, do tego chrupiące frytki w wariacji
Kiełbaska z grilla
poutine, którym towarzyszy ser i wyraziste sosy (25 zł), skrzydełka na koreańską modłę (KFC – 22 zł) z mięskiem z łatwością odchodzącym od kości, świeży coleslaw, orzeźwiająca salsa z mango i pomidorów, maślana bułka z łopatką wieprzową (26 zł), idealnie zgrillowana kiełbaska - niby prosta, a pierwszy raz taką dostaliśmy (też coś ok. 2 dyszek) – od czego zacząć opis? Nie będziemy nudzić. Lećcie i spróbujcie wszystkiego. Aby uniknąć posądzeń o lenistwo i stronniczość wspomnimy, że szarpana wieprzowina mogłaby być ciut bardziej soczysta (sosy i dodatki w bułce całkowicie to rekompensują), przyprawy czasem dominują, a kiełbaska mogłaby być większa. Mało uchybień, prawda? Po posiłku będziecie potrzebować odrobiny higieny. Mordki, rączki będą całe w aromatach. Z pomocą mogą przyjść żele stojące przy kasie – mała rzecz, a cieszy.
Policzek wołowy

W okresie krótkich spodenek Munchies będą rządzić
Łopatka w bułce

Po jedzeniu doszliśmy do wniosku, że Munchies mógłby spokojnie zastąpić wszystkie bary z kebabem, bo serwują mięsko, sosiki, dużo umami (które ucieszy także po „kilku głębszych” – dobre piwko też się najdzie) i to w wersji niemal de luxe. Wszystko w zielonym otoczeniu podwórka z duszą na Zielonej - ulicy, która od niedawna tętni życiem. Nie wiemy, co będzie po wakacjach, ale obecnie nie mamy wątpliwości, że w czasie krótkich spodenek i nagich pach - Munchies rządzą.

Adres: Zielona 5a
Telefon: 507 665 014
Godziny otwarcia: śledźcie profil na FB.

Komentarze